Siew zbóż jarych i roślin bobowatych

Data publikacji:

Zdjęcie do artykułu Siew zbóż jarych i roślin bobowatych - Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu Zaledwie kilka dni po rozsiewaniu nawozu na poletkach demonstracyjnych w Gołaszynie, 29 marca, miał miejsce siew zbóż jarych i roślin bobowatych. Warunki na poletku są niepokojące w związku z brakiem opadów. Dlatego wysiew nasion został zwiększony o 10 procent.

Rozsiewanie nawozu na poletkach w Gołaszynie

Data publikacji:

Zdjęcie do artykułu Rozsiewanie nawozu na poletkach w Gołaszynie - Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w PoznaniuW drugiej połowie marca nie brakowało pracy na polach demonstracyjnych Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, które znajdują się w Gołaszynie. Nadszedł czas na rozsianie nawozu pod zboża jare i rośliny bobowate.

XXVIII Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko, III Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Dni Pola w dniu 4 i 5 czerwca 2022 roku

Data publikacji:

Zdjęcie do artykułu XXVIII Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko, IV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Dni Pola - Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu Około 300 odmian roślin uprawnych, prezentacja zwierząt hodowlanych, nowoczesnego sprzętu rolniczego oraz możliwość poznania najnowszych trendów i innowacji w rolnictwie. To wszystko do zobaczenia w Sielinku koło Opalenicy 4 i 5 czerwca.

Przedżniwna Ocena Odmian zbóż, rzepaku oraz roślin bobowatych w dniu 23 czerwca 2022 roku

Data publikacji:

Zdjęcie do artykułu Przedżniwna Ocena Odmian zbóż, rzepaku oraz roślin bobowatych - Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu Dnia 23 czerwca odbędzie się wzorem lat ubiegłych Przedżniwna Ocena Odmian zbóż, rzepaku oraz roślin bobowatych na poletkach doświadczalnych w Sielinku koło Opalenicy.

Wielkopolski Dzień Soi i Kukurydzy

Data publikacji:

W zbliżeniu dwie kolby kukurydzy na polu z widocznymi ziarnami Ponad 130 odmian roślin uprawnych, wykłady dotyczące ochrony roślin lub gleby oraz innowacji w rolnictwie czy pokazy polowe nowoczesnego sprzętu rolniczego – to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 20 czerwca, pojawią się w Marszewie, pod Pleszewem, na Marszewskich Dniach Pola.

Marszewskie Dni Pola

Data publikacji:

Widok pola demonstracyjnego w Marszewie podzielonego na poletka z różnymi odmianami zbóż. Każda odmiana jest opisana tabliczką z nazwą odmiany Ponad 130 odmian roślin uprawnych, wykłady dotyczące ochrony roślin lub gleby oraz innowacji w rolnictwie czy pokazy polowe nowoczesnego sprzętu rolniczego – to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 20 czerwca, pojawią się w Marszewie, pod Pleszewem, na Marszewskich Dniach Pola.